Jeśli posiadasz stabilne połączenie internetowe, możesz za pośrednictwem aplikacji i specjalnych serwisów internetowych oglądać filmy za darmo. Jednak oglądanie wideo na ekranie laptopa może być męczące, zwłaszcza kiedy chcemy oglądać filmy w większym gronie. Dlatego lepszym pomysłem jest skorzystanie z ekranu telewizora.

telewizor photo

Jak to zrobić?

Tworzenie kopii lustrzanych na telewizorze jest kolejną wyjątkową funkcją smartfona, z której możesz skorzystać. Większość inteligentnych urządzeń rozrywkowych pozwala obecnie przesyłać treści ze smartfona lub tabletu, aby cieszyć się nimi na bardziej wydajnym sprzęcie. Niezależnie od tego, czy chcesz oglądać najnowszą transmisję swojego ulubionego vlogera na YouTube na dużym telewizorze, oglądać filmy za darmo online, czy też usłyszeć najnowsze albumy Spotify na dwóch podłączonych głośnikach – casting ułatwia to wszystko z urządzeń mobilnych. Niestety, nie wszystkie źródła treści obsługują przesyłanie natywne i jeśli nie masz Chromecasta, Android TV lub Vizio Smartcast TV, to przesyłanie obrazu może być problematyczne. Wtedy właśnie pojawia się funkcja kopii lustrzanej. Funkcja wyświetla wszystko, co jest wyświetlane na smartfonie lub tablecie w danym momencie. To prawie jak przesyłanie, ale zamiast odtwarzać pojedynczy plik lub korzystać ze wbudowanych elementów sterujących aplikacji, pokazuje wszystko, co jest wyświetlane na telefonie lub komputerze w czasie rzeczywistym.

Na szczęście lustrzane odbicie ekranu jest prawie tak samo wszechobecne, jak bezpośrednie przesyłanie, a jeśli twoje urządzenie źródłowe i docelowe są doskonale kompatybilne, może być równie proste.

Jak to zrobić?

Usługa jest dostępna dla urządzeń z systemem Android w wersji 4.2 lub nowszej oraz urządzeń z systemem Windows w wersji 8.1, lub nowszej. Potrzebna jest nam tylko odpowiednia aplikacja. W przypadku urządzeń z Androidem istnieje wiele programów używanych do tworzenia kopii lustrzanych, w tym Smart View, Quick Connect, SmartShare, AllShare Cast, Wireless Display, HTC Connect, Screen Casting i Cast. W przypadku urządzeń z systemem Windows 8.1 lub nowszym możesz wykonać kopię lustrzaną, postępując zgodnie z instrukcjami, jakie znajdziesz na stronach Microsoft. W przypadku urządzeń z systemem Windows 10 otwórz Centrum akcji, wybierz Projekt, a następnie Połącz z wyświetlaczem bezprzewodowym, a następnie urządzeniem Roku w sieci.

Podczas gdy urządzenia iOS nie mogą natywnie tworzyć kopii lustrzanej, użytkownicy mogą wyświetlać osobiste zdjęcia, wideo i muzykę dzięki funkcji w aplikacji Roku. Ponadto kilka popularnych aplikacji pozwala na przesyłanie zawartości do telewizora za pośrednictwem aplikacji. Konfigurowanie aplikacji innych firm może wymagać więcej czasu, ponieważ platformy wymagają pobierania aplikacji zarówno na urządzenie docelowe, jak i na urządzenie z systemem iOS. Te aplikacje współpracują również z telewizorami w tym niedrogimi telewizorami z serii TCL 6 i innymi modelami TCL. Choć nie jest to najbardziej optymalny i najlepszy sposób na przesyłanie treści, to jego zaletą jest to, że jest dostępny dla wszystkich bez względu na posiadany sprzęt.

Warto dodać, że spory wybór filmów, seriali i programów dostarcza nam telewizja internetowa.