Historia dwóch zwaśnionych rodzin zawitała na ekranach już 53 lata temu, a jednak dalej nie tylko zachwyca nas swoją niesamowitą fabułą, ale i sprawia, że śmiejemy się do rozpuku. Przyglądając się sporowi Kargulów i Pawlaków, możemy poczuć się, jakby ktoś nadał “Zemście” Aleksandra Fredry drugą duszę. Nasi bohaterowie sprawią, że będziemy śmiać się do łez dzięki różnego typu żartom, zawartym w ich przekomarzaniu się między sobą. W filmie “Sami swoi” znajdziemy przezabawne poczucie humoru przeplatane z romansem, a to wszystko w stylu polskiego kina z lat sześćdziesiątych, które urzekło setki, a nawet tysiące widzów, zafascynowanych historią rodzin, które nie chcą odsunąć swoich waśni na bok.

Czy może być jeszcze lepiej?

Sami swoi” prezentują się na ekranach polskiej telewizji od tak wielu lat i dalej są filmem, na który wiele osób chce poświęcić czas, niezależnie, czy oglądali go paręnaście razy, czy będzie to ich pierwsza przygoda z tym klasykiem kinematografii. Dzięki telewizji internetowej mamy możliwość spędzić czas z naszym ulubionym lub nowym ulubionym, filmem, w dowolnym, wybranym przez nas momencie. “Sami swoi” film emitowany jest w serwisach vod, dostęp więc do niego jest prosty, jakość jest bardzo dobra, a co więcej, wystarczy tak niewiele, by móc delektować się seansem filmowym. Staramy się wyjść naprzeciw państwa oczekiwaniom i nie tylko zachęcić do oglądania tego dzieła filmowego w reżyserii Sylwestra Chęcińskiego, ale i ułatwić dostęp do niego.

W końcu śmiech z “Sami swoi” ułatwia wyśmienita obsada

Wacław Kowalski jako Kacper Pawlak oraz Władysław Hańcza jako Kargul senior, prezentują dwie główne strony konfliktu. Obaj artyści zaprezentowali najwyższej klasy grę aktorską, która pozostała w naszych głowach na tak długo, że zwyczajnie koniecznym wydawała się obecność “Sami swoi” w telewizji internetowej. Wyżej wymienionym aktorom towarzyszyły osoby prezentujące niesamowity kunszt aktorski, musimy wręcz wspomnieć o Ilonie Kuśmierskiej, w roli Jadźki Pawlakowej, czy o Zdzisławie Karczewskim, który występował jako Jaśko Pawlak. Ta najwyższej klasy komedia obyczajowa pozwoli nam docenić zarówno fakt tego, że klasyka polskiej kinematografii dalej trzyma się całkiem dobrze, jak i zapozna nas z szeroką gamą ciekawych ról, granych przez wybitnych aktorów. Wydaje się nam więc, że zdecydowanie warto spędzić czas podczas seansu z “Sami swoi”, niezależnie czy mamy tę opcję po raz pierwszy, czy po raz kolejny, ponieważ film ten prezentuje bardzo wysoki poziom jednego z lepszych okresów polskiej kinematografii. Co prawda premiera filmu miała miejsce w 1967 roku, ale dostęp do telewizji internetowej sprawia, że znów możemy korzystać z możliwości delektowania się filmem “sami swoi”, tym razem stanie się to jednak dokładnie w tym momencie, w którym będziemy sobie tego życzyć, co zdecydowanie dodaje do naszego świetnego już doświadczenia filmowego. Życzymy miłego filmu!