Jeśli chcesz zostać abonentem telewizji kablowej, potrzebujesz telewizora, dekodera telewizji kablowej, pilota, samego kabla i ewentualnie urządzenia DVR. Aby zostać subskrybentem telewizji internetowej, potrzebujesz tylko aplikacji, a także źródła, które pozwala oglądać filmy. Na przykład tablet. Oszczędza to pieniądze i miejsce, biorąc pod uwagę fakt, że wielu operatorów kablowych pobiera dodatkową miesięczną opłatę za korzystanie ze sprzętu – oprócz faktycznej miesięcznej opłaty za oglądanie programów. Co więcej, możesz oglądać filmy online, gdzie chcesz i kiedy chcesz.

Jak oglądać telewizje za darmo?

Ponadto nie należy zapominać, że sprzęt do oglądania programów telewizji kablowej (w szczególności dekodery) ma tendencję do zużycia. W przypadku telewizji internetowej nie powinno być żadnych problemów – najważniejsze jest to, że połączenie jest niezawodne i szybkie. Rynek inteligentnych technologii szybko się rozwija, dzięki czemu możemy stale znajdować jeszcze bardziej imponujące i funkcjonalne innowacje. Możemy bezpiecznie przypisać takim opcjom szybko rozwijającą się telewizję internetową.

Android Internet TV ( „telewizja internetowa” ) to w zasadzie platforma Smart TV oparta na systemie operacyjnym Android – technologię tę opracowała znana firma Google. Zasada działania jest bardzo prosta: za pomocą połączenia internetowego oraz bezpłatnych lub płatnych programów można oglądać różne treści internetowe w telewizji w tym filmy online- do sterowania można użyć pilota lub smartfona. To znacznie rozszerza zasięg transmisji (możesz także korzystać z programów, które nie zostały oficjalnie uznane przez Google). Dzięki Android TV możesz używać oprogramowania do uruchamiania różnych programów lub pracy z cyfrowym odtwarzaczem plików.

Korzyści z Android TV

Jeśli nadal masz wątpliwości co do zalet Smart TV, podamy Ci pełniejszy obraz jego zalet. To przede wszystkim prosta obsługa. Platforma jest łatwa do zrozumienia, ponieważ możesz zobaczyć wszystko, czego potrzebujesz na głównym ekranie telewizora. Szczególną uwagę przywiązuje się do wyszukiwania: można to zrobić za pomocą głosu, a nowe modele również korzystają z Asystenta Google. Jeśli szukasz konkretnego filmu lub programu, wyszukiwarka pokaże ci wszystkie możliwe sposoby znalezienia potrzebnych informacji w Android TV. Dzięki Smart TV będziesz miał dostęp do najpopularniejszych płatnych i bezpłatnych platform muzycznych, a także firm zaangażowanych w nadawanie filmów i telewizji. Możesz także oglądać transmisje na żywo lub pobierać pliki ze sklepu Google Play. Ta sama sytuacja czeka miłośników gier. Obszar ten jest stale udoskonalany, dzięki czemu można już znaleźć gry, którymi można sterować za pomocą smartfona lub grać z przyjacielem, dzieląc ekran.

Jak korzystać z tych funkcji?

Aby korzystać z Android TV w domu, możesz wybrać jedną z dwóch opcji:

  • Smart TV. Jeśli planujesz zakup nowego telewizora, upewnij się, że to urządzenie ma funkcję SMART TV.
  • Specjalne odtwarzacze multimedialne. Jeśli masz starszy telewizor, ale nadal jesteś z niego w pełni zadowolony, potrzebujesz dekodera Android TV, aby cieszyć się Smart TV. Ten produkt ma kilka nazw : „Android TV Box”, „SMART TV Box” lub po prostu odtwarzacz multimedialny. Podłączając ten lub inny odtwarzacz („ Android Box” ) do telewizora, możesz także korzystać ze wszystkich programów dostarczanych przez Smart TV.

Tym razem omówiliśmy najbardziej podstawowe funkcje Android TV, ale kiedy zaczniesz korzystać z tej platformy, znajdziesz bardziej przydatne funkcje. Technologie te są ciągle ulepszane, więc możemy tylko zgadywać, co nas czeka w najbliższej przyszłości!